obnovení obsahu stránky wordpress

Obnovení obsahu, starší verze stránek a příspěvků WordPress

 

Při editaci příspěvků nebo stránek se zobrazí v panelu Publikovat počet starších verzí konkrétního příspěvku nebo stránky.

Kliknutím na položku Porovnat vedle položky Starší verze panelu Publikovat lze procházet jednotlivými verzemi aktuálního příspěvku nebo stránky.

K orientaci napříč různými verzemi využijeme posuvník v horní části stránky nebo využijeme tlačítka Starší verze a Novější verze.

Vymazaný obsah je označen červeně, přidaný zeleně. Pokud je daná barva (červená nebo zelená) navíc zvýrazněna, jedná se o obsah, který je něčím specifický. Pokud je odstín barvy světlejší, znamená to, že změna byla aplikována na celý odstavec nebo řádek.

Jednotlivé revize lze navzájem porovnávat zvolením funkce Porovnat dvě libovolné starší verze v horní části obrazovky.

K obnovení předcházející revize stačí stisknout tlačítko Obnovit zvolenou verzi

Toto je velmi výhodná funkce zvláště v případě, že se nám něco někde nepovedlo, omylem jsme někde něco smazali, nebo naším zásahem se rozhodilo formátování. Pokud víme, že ještě před cca pěti minutami jsme měli před naším zásahem stránku v pořádku, není nic jednoduššího, než si obnovit zvolenou verzi. Tím se dostaneme zpět do bodu, kdy bylo ještě vše v pořádku. Starší verze se ukládají automaticky nejen při každé aktualizaci stránky či příspěvku, ale také v průběhu naší práce.

více se dočtete v našem manuálu >>>